Škodu za 950 tisíc korun způsobil požár obchodu v Bruntálu

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

07.04.2023 | Bruntál/ Moravskoslezský kraj
Škodu za 950 tisíc korun způsobil požár obchodu v Bruntálu

Ve čtvrtek 6. dubna 2023 večer zasahovaly tři jednotky hasičů u požáru obchodu v Bruntálu.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena deset minut před devatenáctou hodinou, operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanice Bruntál a spolu s nimi dobrovolné jednotky z Bruntálu a Světlé Hory.

Hasiči po příjezdu na místo události nasadili k likvidaci požáru uvnitř objektu jeden vodní proud a rovněž začali vynášet vybavení obchodu mimo budovu.

V průběhu zásahu museli rozebrat část střechy a termokamerou vyhledávat ohniska požáru v půdním prostoru.

Po uhašení pomohli se zakrytím střešní konstrukce, při zásahu nebyl nikdo zraněn. Příčina vzniku je v šetření, škoda byla předběžně stanovena na 950 tisíc korun.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje