REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Střet cyklisty s vozidlem skončil bojem o život

Vážná nehoda cyklisty si vyžádala okamžitou resuscitaci. Klíčovou roli sehráli svědci, kteří zahájili pomoc ještě před příjezdem záchranářů. Muž byl následně transportován letecky v kritickém stavu.

17.04.2026 | Stará Ves nad Ondřejnicí/ Moravskoslezský kraj
REKLAMA
REKLAMA
Střet cyklisty s osobním vozidlem měl vážné následky a okamžitě rozpoutal boj o život. Muž po pádu zůstal bezvládně ležet na zemi, v bezvědomí a bez známek dýchání. O jeho přežití rozhodovaly první minuty.

K události došlo ve čtvrtek 16. dubna v odpoledních hodinách. Na místo vyrazil pozemní tým zdravotnické záchranné služby spolu s leteckou záchrannou službou. Svědci nehody zahájili nepřímou masáž srdce ještě před příjezdem profesionálů. Záchranáři po příjezdu pokračovali v rozšířené resuscitaci dvaasedmdesátiletého muže. Zajistili žilní vstup pro podání léků, provedli zajištění dýchacích cest a zahájili umělou plicní ventilaci. Přibližně po deseti minutách se podařilo obnovit srdeční činnost, pacient však zůstával ve velmi vážném stavu.

K zásahu došlo ve Staré Vsi nad Ondřejnicí na Frýdecko Místecku. Vzhledem k závažnosti stavu byl pacient připraven k leteckému transportu. Vrtulník jej následně přepravil do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde byl předán na urgentní příjem. I přes obnovení oběhu zůstával muž oběhově nestabilní a jeho stav byl označen jako kritický.

Přesná příčina nehody bude předmětem dalšího šetření. Okolnosti střetu i míra zavinění jednotlivých účastníků zatím nejsou známé. Zásadní ale bylo rychlé jednání svědků, kteří zahájili resuscitaci bez prodlení.

Událost znovu připomíná, jak důležitá je znalost základní první pomoci. Včasná resuscitace může výrazně zvýšit šanci na přežití při zástavě oběhu. Každý člověk se může ocitnout v situaci, kdy rozhoduje jeho reakce během několika vteřin.
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: PhDr. Lukáš Humpl Tiskový mluvčí ZZS MSK
Autor fotografií: ZZS Moravskoslezského kraje
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
16.07.2026 Tragická nehoda policejního vozu. Při střetu zemřel senior, dva policisté jsou zranění Při jízdě k zásahu se policejní vozidlo se zapnutými výstražnými světly a sirénou čelně střetlo s osobním automobilem. Řidič druhého vozu na místě zemřel. Zobrazit článek
Z regionu
16.07.2026 Rorýs uvízl ve větrací mřížce domu. Hasiči ho bezpečně vysvobodili Hasiči v Českých Budějovicích pomohli rorýsovi, který uvízl ve větrací mřížce domu. Po záchraně putoval do péče odborníků. Zobrazit článek
Z regionu
16.07.2026 Převrácený jeřáb ochromil dopravu v Praze. Rameno strhlo trolejové vedení Převrácený jeřáb poškodil trolejové vedení a uzavřel důležitou komunikaci. Na místě zasahují hasiči, policisté i Dopravní podnik. Zobrazit článek
Z regionu
16.07.2026 Čtyři nehody motorkářů během jediného dne. Hasiči zasahovali opakovaně Hasiči během jediného dne zasahovali u čtyř dopravních nehod motocyklů s osobními automobily. Ve všech případech byli zraněni motorkáři. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru