REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Těžká hasičská technika pomáhala v Bruzovicích a Dolním Benešově s vyproštěním nákladních automobilů

Hned dvě nehody, při kterých musela pomáhat těžká vyprošťovací technika, řešili profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru...

27.02.2021 | Moravskoslezský kraj
REKLAMA
REKLAMA

Hned dvě nehody, při kterých musela pomáhat těžká vyprošťovací technika, řešili profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v pátek 26. února 2021. 

Do Bruzovic na Fýdecko-Místecku byla šest minut po deváté hodině ranní vyslána jednotka ze stanice HZS MSK v Nošovicích k dopravní nehodě nákladního automobilu, který sjel mimo komunikaci do příkopu a zůstal stát v nebezpečném náklonu.

Velitel zásahu si po provedení průzkumu povolal na místo události vyprošťovací Tatru ze stanice HZS MSK ve Frýdku-Místku a speciál Mercedes Bison ze stanice v Ostravě-Zábřehu.

Hasiči k vytažení automobilu použili oba vozy - zatímco těžká osmikolová Tatra posloužila jako protizávaží a držela havarovanou Avii na kolech, Bison ji pomalu za pomocí obou svých navijáků vytahoval zpět na komunikaci.

Dalšímu zapadnutí bránily při vyprošťování dřevěné pražce, které si nejen za účelem zpevnění terénu hasiči vozí na speciálním kontejneru s mobilní dílnou.

Avii se nakonec podařilo vyprostit bez poškození.

Deset minut před čtrnáctou hodinou byla hasičům ze stanice HZS MSK v Hlučíně ohlášena dopravní nehoda nákladního automobilu na silnici z Dolního Benešova do Bolatic. 

Vůz skončil nebezpečně nakloněný v příkopu mimo komunikaci. Hasiči po příjezdu na místo události zajistili automobil proti převrácení použitím teleskopických stabilizačních tyčí Paratech a k vytažení povolali speciální techniku.

Na žádost velitele zásahu tak k události vyjel automobilový jeřáb Demag a s ním vyprošťovací speciál Bison - oba ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu.

Pro bezpečné vyproštění musel být vypnut proud ve vedení nízkého napětí, o což se postarali pracovníci havarijní služby ČEZu.

Hasiči poté jeřábem nadzvedli nákladní vůz a postavili ho zpět na komunikaci - proti převrácení během vyprošťovacích prací jej jistil naviják Bisona. Po ukončení práce hasiči uklidili komunikaci.
Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
28.06.2026 Silné bouřky míří do Česka. Meteorologové varují před přívalovým deštěm, kroupami i ničivým větrem Po tropických vedrech čeká Českou republiku výrazná změna počasí. Meteorologové vydali výstrahu s vysokým stupněm nebezpečí před velmi silnými bouřkami, které mohou přinést přívalové srážky, velké kroupy i silné nárazy větru. Zobrazit článek
Z regionu
28.06.2026 Tragický víkend u vody pokračuje. Počet obětí stoupl na osm Slovenská policie znovu varuje před podceňováním rizik při koupání. Během víkendu si vodní plochy vyžádaly již osm lidských životů, přičemž v neděli přibyly další dvě tragické události. Zobrazit článek
Z regionu
28.06.2026 Slovenský tým MUSAR odletěl do Venezuely pomáhat po ničivém zemětřesení Slovenský tým MUSAR dnes ráno odletěl do Venezuely po ničivém zemětřesení. Na misi zamířilo 20 specialistů a čtyři služební psi pro vyhledávání osob v troskách. Zobrazit článek
Z regionu
28.06.2026 Voda si během několika dnů málem vyžádala další životy. Policie znovu varuje před podceněním rizik Dva případy spojené s koupáním řešili policisté na jižní Moravě. Jeden skončil tragickou smrtí mladistvého, ve druhém se podařilo zachránit silně opilého muže před utonutím. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru