Těžká hasičská technika vyprošťovala ve Vojkovicích nákladní auto v příkopu

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

23.05.2017
Těžká hasičská technika vyprošťovala ve Vojkovicích nákladní auto v příkopu

Tři jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pondělí 22.5.2017 odpoledne v obci Vojkovice (okres Frýdek-Místek), kde se pod stojícím nákladním automobilem MAN F2000, naloženým hlínou a kamením, zřejmě utrhla krajnice. Z příkopu jej museli vyprošťovat hasiči pomocí své osvědčené těžké techniky - Bizona a jeřábu.
ViewImage-aspx.jpg

Operační středisko hasičů bylo o nehodě, která se obešla bez zranění, informováno v pondělí odpoledne po půl třetí. Do Vojkovic vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Nošovice, Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel tradičně vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon, jeřáb Demag/Terex a pojízdná dílna.
n.jpg

MAN ležel v příkopu na pravém boku. Hasiči s osádkou vozidla museli před jeho vyproštěním odlehčit lopatami korbu od části nákladu hlíny a kamení. Vozidlo mělo 18 tun.  Po vyproštění zpět na silnici a postavení na kola byl nákladní automobil schopen odjet.
nn.jpg

Při nehodě uniklo pouze malé množství provozních kapalin - odhadem do jednoho litru nafty přes víčko palivové nádrže.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezský krajnice

Foto: HZS Moravsko slezský kraj