Tragická dopravní nehoda na silnici I/57 u Krnova

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

24.06.2023 | Krnov/ Moravskoslezský kraj
Tragická dopravní nehoda na silnici I/57 u Krnova

Čtyři hasičské jednotky se v pátek 23. června 2023 odpoledne zapojily do odstraňování následků vážné dopravní nehody na silnici I/57 mezi Krnovem a Úvalnem.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena o půl třetí, k zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Krnov a Opava, spolu s nimi i krnovská dobrovolná jednotka.

Hasiči na místě události pomohli s transportem zraněného řidiče nákladního automobilu do vrtulníku, havarovaná vozidla zajistili proti vzniku požáru a zachytávali unikající provozní náplně z kamionu. Řidič motocyklu svým zraněném na místě podlehl.

Náklad drceného kamene se při nehodě vysypal na komunikaci, nákladní automobil zůstal převrácený na boku. S vyložením zbytku nákladu z návěsu pomohl hasičům bagr soukromého majitele z nedaleké stavby.

Velitel zásahu si následně na místo události povolal automobilový jeřáb a vyprošťovací automobil ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu. Pomocí této těžké techniky a pneumatických vaků hasiči kamion postavili zpátky na kola a vytáhli na komunikaci.

Krátce před dvacátou hodinou zasahující hasiči provedli závěrečný úklid komunikace a policisté tak mohli obnovit provoz.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje