Tři jednotky hasičů likvidovaly požár střechy zahradní chaty v Krásném Poli na Ostravsku

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

19.11.2017

Zásah tří hasičských jednotek si 18.11. 2017 vyžádal podvečerní požár střechy zahradní chatky v Kyjovické ulici v Krásném Poli na Ostravsku.

Událost byla na operační středisko ohlášena v sobotu 18. listopadu 2017 čtvrt hodiny před osmnáctou hodinou. Na místo byly vyslány celkem tři hasičské jednotky - profesionální z ostravských stanic HZS MSK v Porubě a Zábřehu spolu s místními dobrovolnými hasiči z Krásného Pole.

Hasiči po příjezdu na místo zjistili že hoří střecha jednopodlažní chaty. Uvnitř se naštěstí nikdo nenacházel, jednotky požár rychle lokalizovaly dvěma vodními proudy.
K úplnému dohašení bylo nutné rozebrat jak plechovou konstrukci samotné střechy, tak i vnitřní podbití stropu.

Požár nezpůsobil velkou škodu - vyšetřovatel její výši odhadl na tři tisíce korun. Příčina vzniku je v šetření.

Jakub Kozák, tiskový odbor HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje