Tři jednotky hasičů zasahovaly u požáru kuchyně v v pětipatrovém bytovém domě v Ostravě-Porubě . Byl zraněn majitel bytu a muselo se evakuovat 13 osob.

03.07.2017
Tři jednotky hasičů zasahovaly  u požáru kuchyně v v pětipatrovém bytovém domě  v Ostravě-Porubě . Byl zraněn majitel bytu a muselo se evakuovat 13 osob.
vv.jpg
     Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 2.7.2017 odpoledne v pětipatrovém bytovém domě v Ostravě-Porubě u požáru kuchyně v bytě 2+1, který si vyžádal zranění - popálení uživatele bytu na rukou - a evakuaci 13 osob. Předběžná škoda je odhadována na 100 tisíc korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření.
            Operační středisko hasičů bylo o požáru ve třetím patře (4.NP) informováno v neděli půl hodiny po nedělním poledni. Do Opavské ulice vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic v Porubě a Zábřehu, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Pustkovec.
v.jpg
            Už při jejich příjezdu hořelo v celé kuchyni bytu 2+1 ve třetím patře, která byla i přes rychlý zásah hasičů zničená. Oheň uhasili za 20 minut. Kouř se dostal i na chodbu, hasiči jej odvětrávali pomocí přetlakového ventilátoru. Rovněž z domu evakuovali 13 osob, které čekaly venku na vyvětrání celého vchodu, pak se mohly vrátit domů.
            Do zdravotnického zařízení byly na kontrolu s podezřením n nadýchání odvezeny dvě ženy s astmatickými problémy

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje