Tři zraněné osoby po nehodě autobusu

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

20.07.2019 | Hlučín/Moravskoslezský kraj
Tři zraněné osoby po nehodě autobusu

Dvě jednotky hasičů z Hlučína (okres Opava) zasahovaly v centru stejného města u nehody osobního automobilu Ford Focus s linkovým autobusem SOR 12, v němž cestovaly zhruba čtyři desítky osob. Zraněn byl řidič autobusu a jedna z jeho cestujících, třetím zraněným byl řidič fordu, kterého museli hasiči opatrně vyprostit z vozidla.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě nedaleko autobusového nádraží informováno ve čtvrtek krátce po půl šesté ranní. Do centra Hlučína ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Hlučín společně se zdejší jednotkou dobrovolných hasičů.

Hasiči opatrně vyprostili vážně zraněného řidiče z fordu, povedlo se jim to bez použití hydraulických nástrojů. Na únik provozních kapalin na silnici použili nasákavý sorbent., který později uklidili i s odpadlými částmi obou vozidel. Ještě asistovali při nakládání havarovaného fordu na vozidlo odtahové služby, autobus byl schopen sám odjet.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje