U nehody 7 vozidel a 2 požárů na dálnici D1 zasahovalo osm jednotek hasičů Celková škoda po požáru, který poškodil 4 vozidla je 3 miliony korun

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.03.2018
            Osm jednotek profesionálních (HZS MSK) a dobrovolných jednotek hasičů z okresu Nový Jičín a Ostravy zasahovalo od pondělního rána 19.3.2018 u nehody dvou polských kamionů a pěti osobních automobilů na dálnici D1 u obce Kujavy (okres Nový Jičín), km 332, ve směru na Olomouc. Do zdravotnických zařízení bylo odtud odvezeno - podle aktuální informace velitele hasičského zásahu – celkem 6 osob.

rrr-(1).jpg

Bezprostředně po ranní nehodě (kolem sedmé hodiny ranní) začal hořet polský kamion, vezoucí plechy, a 1 osobní automobil. Hasiči již obě vozidla uhasili a nyní přečerpávají ze zmíněného poškozeného kamionu naftu z palivových nádrží do náhradních nádob.

e-(1).jpg

Na místo nehody  přijel ostravský hasičský vyprošťovací speciál MB Actros Bizon, který kamiony a osobní automobily odtahovat na okraj dálnice.

qqqq-(1).jpg
Podle vyšetřovatele požáru z HZS MSK oheň poškodil polský kamion s plechy i návěs druhého polského kamionu, vezoucího gastronomické technologie, rovněž dva osobní automobily Peugeot Partner a Škoda Superb).

ww-(1).jpg
            Celkovou předběžnou škodu pouze v souvislosti s požárem odhadl vyšetřovatel hasičů na 3 miliony korun (u dopravních nehod hasiči škodu nevyčíslují), příčina vzniku požáru: dopravní nehoda. V souvislosti s požárem nebyl nikdo zraněn.

er-(1).jpg

Nafta z kamionu již byla hasiči přečerpána a odvezena, většina vozidel odtažena vyprošťovacím speciálem Bizon tak, aby si je mohly nakládat soukromé odtahové služby a odvážet pryč.

eee-(1).jpg

Na místě nehody před polednem zasahovaly 4 jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů – 2x HZS Moravskoslezského kraje (Bílovec a Ostrava-Zábřeh) a 2x JSDHO (Studénka a Bílovec).

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje