U požáru 15 hektarů strniště na Opavsku zasahovalo sedm jednotek hasičů

01.08.2018
 U požáru 15 hektarů strniště na Opavsku zasahovalo sedm jednotek hasičů
pozar6.png
Sedm jednotek hasičů zasahovalo v úterý 31.7.2018 odpoledne v Litultovicích (okres Opava) u požáru strniště na ploše 500 x 300 metrů. Požár si vyžádal pouze minimální škody a obešel se bez zranění. Hořet začalo po technické závadě na valníku z roku 1982.

ViewImage-(9).jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru pole informováno v úterý po půl druhé odpolední. Do Litultovic vyjela hasic-aut.jpgjednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Opava, společně s ní šest jednotek dobrovolných hasičů - Litultovice, Opava-Komárov, Opava-Kylešovice, Brumovice, Dolní Životice a Melč.

ViewImage-(10).jpg

Hořelo „naštěstí“ pouze strniště a část stařičkého valníku. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu, dohašování s rozoráváním pole traktorem ve spolupráci se zaměstnanci zemědělského družstva jim zabralo 40 minut.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje