U požáru chaty ve Vyšních Lhotách zasahovaly čtyři hasičské jednotky

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

27.01.2023 | Vyšní Lhoty/ Moravskoslezský kraj
U požáru chaty ve Vyšních Lhotách zasahovaly čtyři hasičské jednotky

Žádnou škodu neuplatnil majitel nepoužívané dřevěné chatky, kterou ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku zachvátil ve čtvrtek 26. ledna 2023 odpoledne požár. Objekt byl určen k demolici.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena tři minuty před půl čtvrtou, k zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Nošovicích a spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Vyšní Lhoty, Nošovice a Pražmo.

Hasiči po příjezdu na místo události natáhli hadicové vedení do prudkého svahu, k likvidaci požáru postupně nasadili tři vodní proudy. O doplňování vody do cisterny se postaralo plovoucí čerpadlo na řece Morávce.

Pod kontrolu hasiči dostali požár už za deset minut od příjezdu, zásah byl ukončen krátce po osmnácté hodině.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje