Uskladněné balíky sena na Bruntálsku budou dohořívat až dva dny

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

30.01.2018
Uskladněné balíky sena na Bruntálsku budou dohořívat až dva dny

17_e02a98b6_pozar.jpgCelkem osm jednotek hasičů zasahovalo od pondělního odpoledne 29.1.2018 v obci Světlá Hora (okres Bruntál) u požáru haly s uskladněnými 1600 balíky lisovaného sena, který se nechává po dohodě s majiteli dohořet pod bedlivou kontrolou hasičů. Podle hrubého odhadu by mohl být oheň uhašen během středy či až čtvrtku.

t.jpg

Ve Světlé Hoře hoří zhruba devět metrů vysoký krytý stoh o půdorysu 60 x 20 metrů ocelové konstrukce s betonovými stěnami. Příčina vzniku požáru je v šetření, předběžná škoda na uskladněném seně již byla odhadnuta na 600 tisíc korun, škoda na objektu bude vyčíslena až po uhašení a jeho prohlídce.

tt.jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru, který se obešel bez zranění civilních osob, informováno v pondělí ve čtvrt na čtyři odpoledne. Do místí části Světlá vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Bruntál a Krnov, včetně jejich výškové techniky (automobilový žebřík Renault a automobilová plošina Renault), společně s nimi také šest jednotek dobrovolných hasičů - Světlá Hora, Malá Morávka, Andělská Hora, Dolní Moravice, Vrbno pod Pradědem a Bruntál.

tz.jpg

Hasilo se hlavně po obvodu hořící haly. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během půlhodiny, pak se rozhodlo o kontrolovaném dohořívání. V úterý ráno zůstaly na místě tři jednotky hasičů, které pokračují v dohledu. Při zásahu se lehce zranil jeden hasič.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje

Foto: HZS Moravskoslezského kraje