V Hnojníku se střetl osobní vlak s automobilem

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

17.09.2023 | Hnojník/ Moravskoslezský kraj
V Hnojníku se střetl osobní vlak s automobilem

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 15. září 2023 večer u dopravní nehody osobního automobilu a vlaku na železničním přejezdu v Hnojníku na Frýdecko-Místecku.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut před dvacátou hodinou, operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanice v Nošovicích, jednotku podniku Správa železnic a dobrovolné hasiče z třinecké části Guty.

Hasiči po příjezdu na místo události průzkumem zjistili, že při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na osobním automobilu provedli protipožární opatření odpojením akumulátoru, rovněž si připravili vodní proud a hasicí přístroj.

Ve vlaku v době nárazu cestovalo 23 osob a dva členové posádky. Hasiči ke dveřím vlaku přistavili skládací schůdky a pomohli lidem ven, následně je doprovodili do asi 100 metrů vzdálené železniční stanice Hnojník.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje