V Horních Tošanovicích zničily plameny traktor pracující na poli, škoda je odhadována na pět milionů korun

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

11.05.2022 | Horní Tošanovice/ Moravskoslezský kraj

V úterý 10. května 2022 odpoledne byly vyslány čtyři jednotky hasičů k požáru traktoru JCB na poli v Horních Tošanovicích na Frýdecko-Místecku.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena pět minut před sedmnáctou hodinou, na místo vyjeli hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Nošovicích a spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Horní Tošanovice, Dolní Domaslavice a Hnojník.

Už po příjezdu na místo události byl stroj zcela pohlcen plameny, požár se však dále nešířil.

Hasiči natáhli několik desítek metrů hadic od hlavní silnice a požár zlikvidovali jedním proudem vody v dýchací technice. S dohašováním pomohla termokamera.

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel, škoda byla na místě předběžně vyčíslena na pět milionů korun.