V Jakubčovicích na Opavsku hořela střešní konstrukce okolo komína, požár způsobil škodu za 25 tisíc korun

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

04.03.2018

Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 3. března 2018 v odpoledních hodinách u požáru střešní konstrukce v Jakubčovicích, místní části Hradce nad Moravicí na Opavsku.

ViewImage.jpg

Požár byl na operační středisko ohlášen 10 minut po půl páté. Na místo byly vyslány tři hasičské jednotky - profesionální ze stanice HZS MSK v Opavě a spolu s nimi dobrovolní hasiči z Hradce nad Moravicí a místních Jakubčovic.

ViewImage-(2).jpg

Průzkumem na místě bylo zjištěno, že hoří izolace střechy a střešní krytina okolo komínového tělesa. Hasiči zasaženou část střechy rozebrali za pomocí motorové a rozbrušovací pily a termokamerou uhasili ohniska požáru s minimální spotřebou vody.

ViewImage-(3).jpg

Požár byl zlikvidován 20 minut po osmnácté hodině, místní jednotka poté pomohla majiteli objektu zakrýt rozebranou střechu nepromokavou plachtou.

ViewImage-(4).jpg

Vyšetřovatel příčin požáru stanovil výši škody na 25 tisíc korun.

Jakub Kozák, tiskový odbor HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje