V Mošnově poškodil padlý strom několik zaparkovaných aut, hasiči museli využít silný jeřáb VIDEO/FOTOGALERIE

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

28.07.2018
technika.jpg
Celkem tři hasičské jednotky byly v pátek 27. července 2018 odpoledne vyslány do Mošnova na Novojičínsku, kde se poblíž odletové haly Letiště Leoše Janáčka Ostrava vyvrátil vzrostlý smrk na několik zaparkovaných vozidel.

ViewImage-(1).jpg
Událost byla na operační středisko ohlášena jedenáct minut po devatenácté hodině. Na místo byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Bílovci a také profesionální letištní jednotka.

ViewImage-(2).jpg

Patnáctimetrový smrk poškodil zaparkovaná vozidla a plot u parkoviště, jeden z kořenů navíc nadzvedl osobní vůz, který na něm následně zůstal viset.

ViewImage-(5).jpg

Hasiči nejprve smrk opatrně odvětvili a zkontrolovali rozsah poškození vozidel, zejména ve vztahu k případnému úniku provozních kapalin, k čemuž však nedošlo.

ViewImage.jpg

Pro sundání jednoho z automobilů a závěrečné odstranění kmene si velitel zásahu na místo povolal těžkotonážní jeřáb Terex Demag ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu.
ViewImage-(8).jpg
Hasiči vůz nejprve nadzvedli, kořen pod ním odřezali motorovou pilou a následně automobil položili zpět na kola. Jeřábem také odstranili samotný strom ze zbylých vozidel. Pro jeho bezpečné a stabilní uložení šikovně využili betonové patice ze zničeného plotu.
Při události nebyl nikdo zraněn.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto/Video: HZS Moravskoslezského kraje