Ve Skalici hořela nákladní Tatra, plameny napáchaly škodu za 200 tisíc korun

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.03.2021 | Skalice/ Moravskoslezský kraj
Ve Skalici hořela nákladní Tatra, plameny napáchaly škodu za 200 tisíc korun

Tři hasičské jednotky likvidovaly v úterý 30. března 2021 v podvečer požár nákladního automobilu Tatra ve Skalici u Frýdku-Místku.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena deset minut po půl šesté, operační středisko na místo vyslalo profesionální hasičské jednotky ze stanic HZS MSK ve Frýdku-Místku a Nošovicích, spolu s nimi byl vyhlášen poplach i pro místní dobrovolné hasiče.

Nákladní automobil byl už při příjezdu prvních jednotek zcela zasažen plamenným hořením. Hasiči k likvidaci požáru nasadili dva vodní proudy v dýchací technice, lokalizovat se jim ho podařilo přibližně po patnácti minutách.

Video zde:  30.3.2021 Hasiči ve Skalici likvidovali plně rozvinutý požár náklad

Následkem události došlo rovněž k úniku nafty - ten jednotky provizorní opravou zastavily a pomocí membránového čerpadla z chemického automobilu nádrž vyčerpaly do nádob připravených majitelem poškozeného vozu. Po jeho odtažení hasiči uklidili komunikaci od použitého sorbentu.

Vyšetřovatel na místě odhadl výši škody na 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje