Ve Starém Městě u Karviné shořely dvě chatky, plameny krotily tři jednotky hasičů

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

07.08.2018
V úterý 7. srpna 2018 byl ve 14:18 ohlášen na tísňovou linku požár chatky v lokalitě U Řeky ve Starém Městě na Karvinsku.

Operační středisko vyslalo k události tři jednotky hasičů - profesionální ze stanice HZS MSK v Karviné a dobrovolné z Karviné - Hranic a Petrovic - Závady.

ViewImage-(4).jpg

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že jsou požárem zasaženy dvě chatky. Plameny se jim podařilo dvěma vodními proudy lokalizovat krátce po půl třetí, další tři čtvrtě hodiny prováděli rozebírání konstrukcí a dohašování jednotlivých ohnisek.

ViewImage-(5).jpg

Z objektu hasiči vynesli dvě propan-butanové láhve.
Příčina vzniku požáru je v šetření, výši škody odhadl vyšetřovatel na 30 tisíc korun.

Jakub Kozák, tiskový odbor HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje