Večerní požár sklepního prostoru zaměstnal šest jednotek hasičů

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.05.2023 | Moravskoslezský kraj
Večerní požár sklepního prostoru zaměstnal šest jednotek hasičů

Požár sklepního prostoru výrobní haly v Břidličné na Bruntálsku zaměstnal hasiče, v pondělí 29.5.2023, ve večerních hodinách.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru, v pondělí 29.5.2023 ve 20:33 hod. Na místo události vyjely spolu s místními podnikovými hasiči i profesionální jednotky hasičů ze stanice v Bruntálu a Rýmařově, spolu s nimi zasahovali na místě události i dobrovolné jednotky z Břidličné, Bruntálu a Rýmařova.

Již při příjezdu na místo události viděly jednotky hustý černý kouř vinoucí se ze sklepního prostoru haly. Hasiči začali ihned, v dýchací technice s termokamerou a za použití jednoho vodního proudu, s hledáním ohniska požáru. To se jim podařilo již během pěti minut, samotná likvidace, na kterou hasiči použili nakonec pěnu, neboť došlo k požáru oleje a kabeláže ve sklepních prostorách haly, pak zabrala další hodinu a půl. Hasiči během zásahu museli ochlazovat další čtyři nádoby s olejem.

Příčina vzniku požáru, při kterém nedošlo k žádnému zranění je v šetření. Předběžná škoda byla vyčíslena na 900 tisíc korun.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje