Večerní požár v domově pro seniory v Ostravě - Kunčičkách se záchranou osob

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Večerní požár v domově pro seniory v Ostravě - Kunčičkách se záchranou osob
evakuace-3.jpg
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 25.9.2018 večer u požáru v jídelně domova pro seniory v Ostravě-Kunčičkách. Ošetřující sestry, policisté a hasiči zachránili celkem 32 osob, mnohdy imobilních. Tři z těchto obyvatel domova se nadýchali kouře a byli předáni zdravotníkům ZZS MSK.

ViewImage-(11).jpg

hasic-aut.jpgOperační středisko hasičů bylo informováno o požáru v domově pro seniory v úterý po půl osmé večerní. Do Kunčiček vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Fifejdy a Zábřeh, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Kunčičky a Radvanice, celkem šest cisteren a automobilový žebřík AZ 30 Camiva ze stanice Fifejdy.

ViewImage-(12).jpg

Hořelo v jídelně domova, především několik křesel. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za čtvrt hodiny, úplné pozar33.jpgdohašení zabralo několik desítek minut. Po odvětrání objektu se mohli senioři vrátit do svých domovů. Hasiči pomáhali imobilním osobám na vozíčcích – vynesli je do pokojů.

ViewImage-(13).jpg

Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje