Vyproštění auta zaklíněného na ostravském mostku Bizonem

03.01.2019
Vyproštění auta zaklíněného na ostravském mostku Bizonem
technika5.png
Dvě ostravské jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) a jejich vyprošťovací speciál Bizon zasahovaly v úterý 1.1.2019 večer v Ostravě-Hrabové u nehody osobního auta, které zůstalo zaklíněné na mostku přes potok Zyf po neopatrném couvání řidiče. Ten vyvázl bez zranění.

ViewImage-(1).jpg

Událost byla ohlášena na tísňovou linku hasičů na Nový rok krátce před 19. hodinou. Do Krmelínské ulice vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - z ostravských stanic Jih a Zábřeh, odkud také přijel vyprošťovací speciál MB Actros Bizon.

ViewImage-(5).jpg

Hasiči zajistili zaklíněné auto ještě před příjezdem Bizona proti dalšímu pohybu. Ten ho pak vytáhl na silnici bez dalšího poškození - pomocí závěsného kříže na hydraulické ruce speciálu. Z transportovaného vozidla neunikly žádné provozní kapaliny.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje