Vyprošťovací speciály moravskoslezských hasičů zasahovaly u dopravních nehod v Klimkovicích a Hrabové

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

12.07.2021 | Moravskoslezský kraj

Dvě souběžné dopravní nehody s požadavkem na vyslání vyprošťovacího automobilu řešili v neděli 11. července 2021 odpoledne moravskoslezští hasiči u dálnice D1 v Klimkovicích a v ostravské části Hrabová.

Operační středisko bylo v neděli o půl druhé odpoledne informováno o dopravní nehodě osobního automobilu na nájezdu na dálnici D1 v Klimkovicích. Vůz skončil mimo komunikaci, řidiče při jízdě pravděpodobně postihla zdravotní indispozice.

Velitel zásahu ze stanice HZS MSK v Ostravě - Zábřehu si na místo vyžádal vyprošťovací speciál. K události tak byl vyslán Mercedes Actros Bison, s jehož pomocí byl automobil vytažen na komunikaci.

Po dobu zásahu byl krátkodobě uzavřen nájezd na dálnici.

Dvě minuty po čtrnácté hodině odpoledne byli hasiči ze stanic HZS MSK Ostrava - Zábřeh a Ostrava - Jih vysláni do Paskovské ulice v ostravské části Hrabová. Osobní automobil tam skončil v příkopu na střeše.

Video zde:  U dvou nehod na území kraje byly souběžně nasazeny vyprošťo...

Hasiči provedli protipožární opatření a k vytažení vozu si povolali vyprošťovací automobil. Ze stanice HZS MSK v Ostravě - Zábřehu tak byl na místo události vyslán speciál Tatra Omars. Ten pomocí hydraulického nakládacího jeřábu automobil postavil zpět na kola na komunikaci.

Zasahující jednotky poté zasypaly sorbentem provozní kapaliny, nehoda se obešla bez zranění.

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje