Vyprošťování Alfy Romeo na ostravských Bazalech Tatrou Omars

03.09.2021 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Vyprošťování Alfy Romeo na ostravských Bazalech Tatrou Omars

Je i video.

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pátek 3.9.2021 ráno v Ostravě nedaleko fotbalového areálu Bazaly u nehody osobního automobilu Alfa Romeo, které skončilo mimo silnici na trávě, odstavné ploše a zvýšeném obrubníku. Řidič středního věku byl zraněn, zranění jej ale neohrožovalo na životě. Hasiči použili k vytaženi a naložení havarovaného auta na vozidlo odtahové služby vyprošťovací speciál Tatra 815-7 Omars. Na menší únik provozních kapalin museli použít nasákavý sorbent.

Nehoda se stala v pátek po sedmé hodině ranní. Do Českobratrské ulice, která se táhne nahoru na Slezskou Ostravu kolem bývalého legendárního stadionu fotbalového týmu FC Baník Ostrava (dnes již jen klubového tréninkového centra), vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) z ostravských stanic Slezská Ostrava a Zábřeh, včetně vyprošťovacího speciálu Tatra Omars.

Hasiči zabezpečili havarovanou Alfu Romeo před případným požárem. Menší únik provozních kapalin zasypali nasákavým sorbentem, který na závěr uklidili. Havarované auto přenesla silná hydraulická ruka Omarse se závěsným křížem z místa nehody přímo na plochu vozidla odtahové služby.

Video z vyprošťování (HZS): https://youtu.be/__j1T2u2RA4

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje