Vyprošťování dodávky z řeky Opavice v Městě Albrechticích jeřábem

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

22.08.2021 | Město Albrechtice/ Moravskoslezský kraj
Vyprošťování dodávky z řeky Opavice v Městě Albrechticích jeřábem

Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 22.8.2021 ráno a dopoledne v Městě Albrechticích, místní části Hynčice (okres Bruntál), u nehody dodávkového automobilu Fiat Ducato, který skončil na pravém boku v řece Opavici, zhruba dva metry pod úrovní silnice, olemované betonovým okrajem se zábradlím. Obě osoby z dodávky se zranily, ale podle zasahujících hasičů to ale nebyla zranění ohrožující život.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v neděli krátce před půl osmou ranní. Do Hynčic vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Krnov a Opava, odkud byl přivolán automobilový jeřáb Demag/Terex, rovněž jednotka dobrovolných hasičů z Města Albrechtic.

Hasiči nejprve položili na hladinu Opavice dvě norné stěny, kterými zachytili menší únik provozních kapalin z havarované dodávky. Její cestující byli mimo vozidlo ještě před příjezdem hasičů. Na silnici ji zvedl a položil na kola dodatečně povolaný automobilový jeřáb HZS MSK Demag/Terex.

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje