Vyprošťování fabie z vodního příkopu v Ostravě-Hrušově

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Vyprošťování fabie z vodního příkopu v Ostravě-Hrušově
technika2.png
Dvě jednotky ostravských profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 15.1.2019 kolem poledne v Ostravě-Hrušově u nehody osobního automobilu Škoda Fabia, který skončil v příkopu na střeše. Mladá řidička byla zraněna. Fabii pomohl na silnici tradičně hasičský Bizon.

ViewImage-(3).jpg

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno zhruba půl hodiny před úterním polednem. Do Orlovské ulice vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava a Zábřeh, odkud přijel vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon.

ViewImage-(5).jpg

Fabia skončila na střeše v příkopu, částečně zaplněném vodou. Její řidička vyvázla podle odhadu zasahujících hasičů spíše s méně závažným zraněním. Na příjezd zdravotníků ZZS MSK ale čekala v teple hasičské cisterny.

ViewImage-(6).jpg

Hydraulická ruka Bizona vytáhla fabii z příkopu a po otočení ji postavila na kola na silnici. Havarované vozidlo odtlačili hasiči mimo komunikaci.

ViewImage-(10).jpg

Po dobu vyprošťování byla silnice uzavřena. Nebyl zaznamenán únik provozních kapalin.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje