Vyprošťování kamionu s kamením ve Skřipově z příkopu VIDEO

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.08.2018
Vyprošťování kamionu s kamením ve Skřipově z příkopu VIDEO
technika2.jpgDvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) z Bílovce a Ostravy-Zábřehu zasahovaly ve středu 29.8.2018 v podvečer a večer v obci Skřipov (okres Opava) u nehody kamionu Man, který vyjel mimo silnici a skončil v příkopě na pravém boku i s nákladem kamení. Kamion musela vyprostit těžká hasičská technika – Bizon a jeřáb.

qqhl-(1).jpg

Hasiči se pustili do vyprošťování, protože vozidlo leželo na palivové nádrži a vzniklo riziko, že by mohla být poškozená. Uvnitř bylo 230 litrů nafty a kousek od místa nehody tekl potok. Kamení vyložil z korby kamionu bagr soukromé firmy, který povolal majitel kamionu.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Hasiči nejdříve dřevěnými hranoly vypažili korbu, aby při tahání nedošlo k její deformaci, potom se do tradiční spolupráce zapojil vyprošťovací speciál MB Actros Bizon (tahal) a jeřáb Terex/Demag (zvedal) ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Zábřeh. Šikovnou manipulací hasičů byl kamion postupně vytažen na silnici, kde si ho převzal majitel a přivolaná soukromá odtahová služba.

fds-(1).jpg

Hasiči ještě jsme uklidili silnici mezi Skřipovem a Starou Vsí u Bílovce od bahna. Po celou dobu vyprošťování (cca 16:30-21:00 hodin) byla silnice kompletně uzavřena, Policie ČR odkláněla provoz. Řidič kamionu vyvázl bez zranění.

q-(1).jpg

Únik paliva nebyl zaznamenán. Nasákavý sorbent tak mohl být použit pouze na menší únik oleje na silnici bezprostředně po vyproštění kamionu.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto/Video: HZS Moravskoslezského kraje