Vyprošťování kamionu ze svodidel na D1 u Suchdolu nad Odrou a nehoda 3 vozidel v Kozmicích

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

13.04.2021 | D1/ Moravskoslezský kraj

Je i video z dálnice D1.

Tři jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v úterý 13.4.2021 ráno u nehody kamionu Scania s nákladem 23 tun trubek, který skončil zaražený ve středových svodidlech a měkké hlíně na dálnici D1 u Suchdolu nad Odrou (okres Nový Jičín) ve směru na Brno. Hasiči museli kamion vyprostit pomocí automobilového jeřábu a Bizona, aniž by byl zastaven průjezd vozidel.

Nehoda se stala v úterý po půl sedmé ráno. Na místo dojely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec, Nový Jičín a Ostrava-Zábřeh, odkud byl dodatečně povolán vyprošťovací speciál MB Actros Bizon, automobilový jeřáb Demag/Terex a mobilní kontejnerová dílna.

Dálnice ve směru na Brno zůstala průjezdná v jednom pruhu (byla svedena do odstavného pruhu), a to i během samotného vyprošťování kamionu, ve směru na Ostravu byly průjezdné dva pruhy ze tří. Kamion byl vyproštěn za necelou hodinu a půl, místo nehody bylo předáno Ředitelství silnic a dálnic ČR. Nehoda se obešla bez zranění i bez úniku provozních kapalin.

V pondělí 12.4.2021 odpoledne zasahovaly dvě jednotky hasičů z Hlučína (HZS MSK a SDH) u nehody tří vozidel v Kozmicích (okres Opava), předaly do péče ZZS MSK jednu zraněnou osobu z osobního automobilu Škoda Fabia. Hasiči zajistili místo nehody, vozidla před případným požárem, místo nehody uklidili a věnovali se jednomu pěknému psíkovi až do příjezdu dalšího člena jeho lidské rodiny.

Zdroj:  HZS Moravskoslezského kraje