Vyprošťování mladého řidiče z auta ve sloupu

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

10.09.2019 |  Nová Karolina/ Moravskoslezský kraj
Vyprošťování mladého řidiče z auta ve sloupu

Profesionální hasiči (HZS MSK) z Fifejd se řádně zapotili při komplikovaném vyprošťování mladého řidiče osobního automobilu Peugeot 206, který skončil ve sloupu veřejného osvětlení na okraji obchodního centra Nová Karolina v centru Ostravy. Jejich pečlivost slavila úspěch – muže s vážným poraněním obou noh předali zdravotníkům ZZS MSK při vědomí.

Nehoda se stala po půl třetí na výjezdu z Místecké ulice k Nové Karolině. Na místo ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Fifejdy dvěma vozidly s plným vybavením k vyprošťování osob, které také profesionální hasiči použili v různých kombinacích, mezi jiným hydraulické nůžky, rozpínák, střihač pedálů a řetěz.

Řidič měl zaklíněné nohy mezi sloupem veřejného osvětlení a devastovaným automobilem. „Pracovali jsme opatrně, vyproštění bylo komplikované. Trvalo zhruba půlhodinu,“ poznamenal velitel zásahu.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Video (T.Lach): https://www.youtube.com/watch?v=JYUrTW71cQA