Vyprošťování montážního vozu v Ostravě jeřábem a Bizonem

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

15.09.2017
Vyprošťování montážního vozu v Ostravě jeřábem a Bizonem
            Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 15.9.2017 dopoledne v Ostravě-Radvanicích u nehody montážního vozu Man, který se probořil pravými koly do rozmoklé půdy v příkopu vedle silnice, nebezpečně se naklonil a hrozilo jeho převrácení. Zasahovat musela těžká technika HZS MSK.

x.jpg
            Operační středisko hasičů bylo o uvízlém vozidle informováno v pátek ráno po osmé hodině. Do Radvanic vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava a Zábřeh, odtud silný jeřáb Demag/Terex a vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Radvanic.

ViewImage-aspx.jpg
            Vyproštění trvalo oběma šikovným vozidlům zhruba čtvrthodinku. Jeřáb tahal uvízlý Man z příkopu, Bizon ho jistil.
            Před příjezdem vyprošťovací techniky hasiči řídili dopravu kyvadlově, během vyprošťování bez poškození montážního vozu byla silnice uzavřena úplně. Nikdo nebyl zraněn, neunikly žádné provozní kapaliny.
   aaa.jpg

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje