Vyprošťování nákladní tatry na boku v Ostravě-Heřmanicích

HZS Moravskoslezský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.06.2017
 Vyprošťování nákladní tatry na boku v Ostravě-Heřmanicích
            Tři jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pondělí 19.6.2017 dopoledne u nehody nákladního automobilu Tatra Phoenix, vezoucího kamení, s osobním automobilem, a to na silnici mezi Ostravou-Heřmanicemi a Rychvaldem.
d.jpg
            Při pádu nákladní tatry na levý bok na silnici se zranil na hlavě jeho řidič, řidič osobního auta vyvázl bez zranění. Hasiči tatru postavili pomocí těžké techniky na kola a odtáhli do nedalekého sídla firmy.
hhh.jpg
Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pondělí po deváté hodině ranní. Do Orlovské ulice vyjely tři ostravské jednotky HZS MSK - ze stanic Fifejdy, Slezská Ostrava a Zábřeh, odkud tradičně přijel vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon a jeřáb Demag/Terex. Po předání zraněného řiče tatry týmu ZZS MSK odjela na svou základnu jednotka hasičů z Fifejd.
l.jpg
            Při nehodě se z korby tatry vysypala část kamení, o vydolování další části z korby se postaral traktorbagr, čím ušetřil obvyklou práci hasičům. Ti se lopatami postarali až o spodní vrstvu kamení na korbě, kam už lžíce nedosáhla. Na menší únik provozních kapalin použili nasákavý sorbent.
            Jeřáb nejprve posunul Tatru Phoenix - ještě na boku - na okraj silnice, souběžně s jejím okrajem, aby potom mohl nákladní vozidlo snáze (na úzké silnici) postavit. Po postavení na kola odtáhl tatru do nedalekého firemního areálu Bizon a hasiči místo nehody uklidili. Vyprošťování jim zabralo asi dvě hodiny.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje