Vyprošťování nákladního DAFu s těžkou cívkou

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

23.09.2019 | Petrovice/ Moravskoslezský kraj
Vyprošťování nákladního DAFu s těžkou cívkou

Profesionální hasiči (HZS MSK) z Karviné vyprošťovali v pondělí 23.9.2019 dopoledne pomocí speciální techniky - konkrétně automobilového jeřábu  Demag/Terex - nákladní automobil DAF, který sjel v Petrovicích u Karviné mimo silnici i s téměř čtyřtunovou kabelovou cívkou na korbě. Nehoda se obešla bez zranění.

Nákladní vozidlo sjelo zadními koly z úzké silnice do příkopu bez úniku provozních kapalin. Hasiči nejdříve pomocí jeřábu složili náklad (kabelovou cívku) na louku vedle štěrkové vozovky. Poté zadní část nákladního DAFu jeřáb zvedl a postavil zpět na silnici. Nakonec cívku opět naložil na vozidlo, a to mohlo pokračovat v rozvozu materiálu.

Zhruba hodinový zásah byl komplikovaný jak náročným příjezdem hasičských vozidel po úzké štěrkové silnici s nižší nosností, tak omezenými možnostmi ustavení jeřábu. Samotné Zasahovala zde jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Karviná dvěma vozidly.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje