Vyprošťování octavie z radvanického příkopu

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

27.08.2019 | Ostrava/Moravskoslezský kraj
Vyprošťování octavie z radvanického příkopu

Tři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 27.8.2019 u nehody dvou osobních automobilů Škoda Octavia a Škoda Fabia na křižovatce v Šenovské ulici pod čtyřproudou Rudnou ulicí v Ostravě-Radvanicích. Hasiči museli vyprostit z hlubokého zarostlého příkopu octavii pomocí speciálu Tatra Omars. Druhé auto vytlačili na okraj silnice. Řidička octavie se při nehodě zranila.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v úterý v šest hodin ráno. Do Šenovské ulice vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Slezská Ostrava a Zábřeh, odkud byl povolán vyprošťovací speciál VYA Tatra 815-7 Omars. Ten vytáhl havarovanou octavii z příkopu hydraulickou rukou se závěsným křížem. Pomáhala jim jednotka dobrovolných hasičů z Radvanic.

Hasiči v místě nehody řídili kyvadlově dopravu. Asistovali také při pokládání octavie na vozidlo odtahové služby. Střet dvou škodovek se obešel bez úniku provozních kapalin i bez vážnějších zranění.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje