Vyprošťování popelářského auta v Bohumíně jeřábem a omarsem

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

Vyprošťování popelářského auta v Bohumíně jeřábem a omarsem

kamion.jpg
Tři jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pondělí 1.4.2019 odpoledne v Bohumíně, místní části Nový Bohumín (okres Karviná), u nehody těžkého popelářského vozidla Man. To skončilo v příkopu na pravém boku. Na pomoc musel vyjet hasičský jeřáb z Karviné a vyprošťovací speciál omars z Ostravy.

w.jpg

Nehoda se stala v pondělí kolem 13. hodiny. Do Revoluční ulice vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bohumín (cisterna), Karviná (odtud jeřáb Demag/Terex) a Ostrava-Zábřeh (odtud vyprošťovací speciál Tatra Omars a kontejnerová pojízdná dílna).

wewee.jpg

Jeřáb pomalu zvedal kukavůz na silnici, omars jistil úspěšné vytažení lanem zadního navijáku. Řidič Manu vyvázl bez zranění.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje - Foto: HZS Moravskoslezského kraje