Za požár střechy u nádrže Žermanice může nedbalost

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

26.06.2019 | Dolní Domaslavice/Moravskoslezský kraj
Za požár střechy u nádrže Žermanice může nedbalost

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý 25.6.2019 dopoledne v Dolních Domaslavicích (okres Frýdek-Místek) u požáru rekonstruované střechy rodinného domku. Za předběžnou škodu 300 tisíc korun může nedbalost při pokládce nové térové lepenky, zvané ipa. Požár se obešel bez zranění.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v úterý po půl deváté. Do Dolních Domaslavic vyjely dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Nošovice a Frýdek-Místek, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Dolní Domaslavice, Hnojník a Lučina.

Hasiči dostali oheň na ploché, lehce šikmé střeše za 11 minut, dohašování jim zabralo víc než hodinu. Oheň se naštěstí vůbec nerozšířil do bytu pod střechou.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje