Záchrana osmi nadýchaných osob při požáru v domě v Ostravě-Vítkovicích

HZS Moravskoslezký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Záchrana osmi nadýchaných osob při požáru v domě v Ostravě-Vítkovicích

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly ve středu 27.3.2019 dopoledne v Ostravě-Vítkovicích u požáru dveří do dvora třípodlažního bytového domu s předběžně odhadovanou škodou 150 tisíc korun. Hasiči zachránili po schodech, po nastavovacím žebříku a pomocí výsuvného automobilového žebříku celkem osm zraněných, vesměs nadýchaných osob, devátá se pokusila zachránit skokem z okna z prvního patra a zranila si obě nohy.

ViewImage-(3).jpg

Mezi zraněnými byla těhotná žena, dva senioři a tři děti. Hasiči ženě poskytli kyslík a ošetřovali i další osoby. Zranění skončili ve Fakultní nemocnici Ostrava a Vítkovické nemocnici.

ViewImage-(5).jpg

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu čtvrt hodiny před 11. hodinou dopolední. Do ulice Obránců Míru ihned vyjely dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Zábřeh a Fifejdy, včetně automobilového žebříku AZ 30 Camiva.

ViewImage-(7).jpg

Hasiči uhasili požár v přízemí dvoupatrového domu během pěti minut, hlavní část jejich práce spočívala v záchraně a vyvádění osob ze silně zakouřeného domu, často ve vyváděcích parat maskách, rovněž v jejich ošetřování.

ViewImage-(1).jpg

Největší škoda na domě vznikla poškozením rekonstruovaných bytů kouřem. Příčina vzniku požáru je dosud v šetření.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje