Záchrana srnečka z hluboké studny ve Vítkově

31.07.2017
Záchrana srnečka z hluboké studny ve Vítkově
hl.jpg
Profesionální hasiči z Vítkova (HZS MSK) zasahovali v sobotu 29.7.2017 odpoledne na okraji Vítkova (okres Opava), kde svědci objevili v hluboké nezakryté studni srnčí mládě. Ti okamžitě volali na tísňovou linku hasičů.
            Na místě pádu - na okraji zarostlého palouku u řady stromů - byli hasiči ze zdejší, tedy vítkovské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) prakticky za chvíli. Na záchranu vyděšeného mláděte z hloubky čtyř metrů studny z betonových skruží, naštěstí bez vody, použili dva díly nastavovacího žebříku, který je ve stálé výbavě zásahových vozidel hasičů.
            Zřejmě nejcitlivější z hasičů slezl po žebříku dolů a dával si dobrý pozor, aby na dně studny na srnečka nešlápnul. Za chvíli už byl malý, ale krásný tvor v jeho rukou a brzy až nahoře, kde ho podal svému veliteli. Vzhledem k tomu, že srnče nemělo žádná viditelná zranění, nebyl důvod jej držet v zajetí.

kk.jpg
            Hasiči ještě zabezpečili otvor nebezpečné studny bezpečnostní páskou a odjeli na základnu. Zajistili, aby se o nebezpečném místě dozvěděly příslušné orgány Města Vítkov.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje