Záchrana zraněného seniora na Bruntálsku po pádu do 10 metrů hluboké studny

10.11.2018
Záchrana zraněného seniora na Bruntálsku po pádu do 10 metrů hluboké studny
zasah4.jpg
Dvě bruntálské jednotky hasičů (HZS+SDH) zasahovaly v pátek 9.11.2018 odpoledne v obci Valšov (okres Bruntál) u záchrany zraněného seniora, který při práci spadl do hluboké studny se třemi metry vody. Hasiči jej vytáhli ven pomocí speciálního lezeckého vybavení.

ViewImage-(9).jpg

Muž spadl do zhruba 10 metrů hluboké kamenné studny s horní betonovou skruží při práci na jejím okraji, zasah.pngúdajně při opravě studny. Při pádu se zranil na hlavě, ale statečně se držel nad hladinou. Mohl hýbat všemi končetinami.

ViewImage-(10).jpg

Do studny byl spuštěn člen specializovaného lezeckého družstva ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v vrtul2.jpgBruntálu, který pacientovi nasadil krční límec a přes sterilní krytí hlavy mu na ni opatrně nasadil ochrannou přilbu. Zajistil ho do záchranného trojúhelníku a hasiči z obou bruntálských jednotek jej pomocí kladky na trojnožce opatrně vytáhli na laně ven. Zraněný senior byl transportován vrtulníkem do nemocnice.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje