Zastaven únik plynu

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktualiry/Z regionů

22.08.2019 | Opava/Moravskoslezský kraj
Zastaven únik plynu

Dvě jednotky opavských hasičů zasahovaly od čtvrtečního dopoledne (22.8.2019) v centru Opavy, kde došlo při stavebních pracích pod povrchem k úniku plynu ze středotlakého potrubí. Zhruba po dvou hodinách se hasičům ve spolupráci s plynárenskou společností podařili otvor objevit, vykopat a plyn preventivně uzavřít. Zásah se obešel bez zranění.

Zasahovaly zde zhruba od půl jedenácté (odhadem cca do půl třetí) jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Opavě a jednotka dobrovolných hasičů Opava-Kylešovice.

Hasiči museli evakuovat deset osob z okolních domů a uzavřít silniční dopravu ve Veleslavínově ulici a okolních ulicích. Rovněž naměřili na mnoha místech ulice a sklepů koncentrace úniku plynu, které postupně klesaly, také odvětrávali některé objekty.

Na několika místech ve Veleslavínově, Mírové a Lidické ulici byly zastaveny dodávky elektrické energie.

Hasiči postupně zmenšovali silniční uzávěru. Před půl druhou už byla průjezdná celá Lidická ulice. Ukončení činnosti odhadují hasiči kolem půl třetí.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Foto: ilustrační