Zkušení hasiči dekontaminovali část Městské nemocnice Ostrava

HZS Moravskoslezský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

20.05.2020 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Zkušení hasiči dekontaminovali část Městské nemocnice Ostrava

Je i 2x video (1x v odkazu pod textem, 1x jako soubor mp4).

Dvě desítky profesionálních hasičů z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) se zapojily ve středu  (20.5.2020) - kvůli nákaze koronavirem Covid-19 - do desinfekce tří oddělení Městské nemocnice Ostrava, respektive do budování zázemí pro tuto dekontaminaci. Pomocí generátorů horkého desinfekčního aerosolu úspěšně „vyčistili“ minimálně tři prázdná oddělení ve dvou podlažích – covidovou jednotku, jednotku intenzivní péče a geriatrii.

Deset hasičů v hermeticky uzavřených ochranných oblecích, rukavicích a speciálních maskách Dräger s filtry doprovázela uvnitř stejně oděná staniční sestra. Dekontaminace byla hotova hodinu po středečním poledni.

Hasiči z HZS MSK na začátku května dekontaminovali obdobným způsobem část Nemocnice v Chebu – jednak kvůli kvalitnímu vybavení (generátorům), které pořídil Moravskoslezský kraj, ale také kvůli bohatým zkušenostem. V uplynulých dvou měsících příslušníci HZS MSK mj. dekontaminovali ostravský Domov pro seniory IRIS, několik hasičských stanic a služeben ostatních složek IZS na různých místech Moravskoslezského kraje.

Video (Tomáš Lach, HZS Moravskoslezského kraje) je na: https://www.youtube.com/watch?v=AzqTz9mCcEU
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje