Během svátků jednotky zaměstnalo 250 zásahů

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.12.2023 | Olomoucký kraj
Během svátků jednotky zaměstnalo 250 zásahů

Během tří svátečních dnů naše jednotky v kraji řešily více než 250 událostí. Nejčastěji nás zaměstnávaly zásahy ve spojení se silným větrem, tajícím sněhem a zvýšenými hladinami řek. Čerpali jsme vodu ze sklepů, čistili koryta i propustky, instalovali jsme pytle s pískem.

Také jsme odstraňovali stromy z komunikací nebo z elektrického vedení. Nejvíce zásahů v této souvislosti evidujeme na Olomoucku a Šumpersku. Zasahovali jsme například v Moravičanech, kde jsme spolu s dobrovolnými hasiči stavěli mobilní protipovodňové hrazení, nebo u Pňovic (OL), kde se Oskava vylila z břehů a ohrožovala tři rodinné domy. Instalovali jsme zde pytle s pískem, abychom zabránili dalšímu rozlivu. Situaci na vodních tocích nadále monitorujeme.

Tři sváteční dny můžeme z našeho pohledu v této souvislosti označit za náročné, tímto děkujeme všem jednotkám sboru dobrovolných hasičů, které s námi na řešení celé situace spolupracovaly.

Během svátků jsme vyjeli k 7 požárům, a to menšího rozsahu.

Na Štědrý den jsme vyprostili dva koně zpod zřícené konstrukce. Shrnutí zásahů na Štědrý den najdete na tomto odkaze:

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje