Dopolední zásahy hasičů v Olomouckém kraji

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

27.07.2018
Dopolední zásahy hasičů v Olomouckém kraji

Hasiči Olomouckého kraje dnes 27.7. 2018 v dopoledních hodinách zasahovali  u několika událostí

kamion3.jpg
Převrácený kamion se zraněním – Topolany, Olomouc.

topl4.jpg
K dalšímu převrácenému nákladnímu vozidlu vyjížděla jednotka požární stanice Olomouc v pátek 27.7.2018 krátce před polednem. Oznámení o nehodě převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje s upřesněním úseku místa události mezi Křelovem a místní části Olomouce Topolany.
 Topolany1.jpg
Hasiči po svém příjezdu zajistili vozidlo proti vzniku požáru a zahájili jímání a likvidaci většího úniku provozních kapalin. Pro dostatečnou zásobu sorbentem k místu dorazilo další zásahové vozidlo určené pro likvidaci podobných chemických událostí. V tuto chvíli na místě hasiči spolupracují s hotovostní službou SÚS.

pozar5.png
Požár dodávkového vozidla v Olomouci, U pekárny.
olopekar1.jpg

Pomoc čtyř jednotek hasičů si krátce před polednem v pátek 27.7.2018 vyžádal požár dodávkového vozidla v Olomouci ulice U pekárny. Dle oznámení došlo k zahoření v motorové části automobilu.
 olompek2.jpg
Hasiči po příjezdu velmi rychle lokalizovali a likvidovali požár zcela zasažené motorové části a také částečně kabiny vozidla. U události zasahovala jednotka požární stanice Olomouc za pomoci dobrovolných jednotek Holice, Chválkovice a Černovír. Co stojí za příčinou vzniku a rovněž i výše škody v tuto chvíli není určeno.

technicka-pomoc.jpg
Pád stromu se zraněním dělníka v Oskavě na Šumpersku
.
Pomoc čtyř jednotek hasičů si vyžádala vážná událost po pádu stromu na dělníka v Oskavě na Šumpersku. Informaci o zavalené osobě přijala linka tísňové pomoci krátce před půl jedenáctou dopolední v pátek 27.7.2018.
Událost navíc z místa komplikovalo nedostupné telefonické spojení, oznamovatelé jednotkám napomohli s čekáním u určeného místa. Operační středisko k pomoci vyslalo profesionální hasiče z Uničova, za pomoci dobrovolných hasičů Oskava, Lipina a také mezikrajské výpomoci (HZS MSK) jednotky Horní Město.Hasiči po příjezdu asistovali při ošetření zraněné osoby a následně pacienta transportovali k leteckému převozu k navazující nemocniční péči.

nehoda3.jpg
Nehoda dodávky a osobního vozidla se zraněním – Přáslavice.

praslavice-1-(1).jpg
Profesionální jednotka požární stanice Olomouc a to osádky dvou výjezdových vozidel zasahovaly  27.7. 2018  u dopravní nehody osobního vozidla a dodávky.
praslavi2-(1).jpg
Oznámení o dopravní nehodě převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje v pátek 27.7.2018 krátce před jedenáctou hodinou dopolední. Hasiči na místě provedli bezpečnostní protipožární opatření, a zajistili bezpečný průjezd a asistovali kolegům se zdravotnické záchranné služby. Při nehodě došlo ke zranění osoby.

nehoda2.png
Nehoda tří vozidel se zraněním – Rapotín

Rapotin2-(1).jpg
Čtyři jednotky hasičů 27.7.2018 zasahovaly u dopravní nehody tří osobních vozidel se zraněním v Rapotíně na Šumpersku.
Rapotin1-(1).jpg
Jednotky na místě provedli nutná bezpečnostní opatření a zabezpečení proti případnému vzniku požáru. Během své činnosti asistovali zdravotnické záchranné službě, rovněž provedli likvidaci uniklých provozních kapalin. U události zasahovala profesionální jednotka stanice Šumperk a z řad dobrovolných hasičů, Rapotín,  Petrov nad Desnou a Velké Losiny.

nehoda22.png Chodec.jpg
Nehoda osobního vozidla s chodcem v Němčicích nad Hanou.
 nemcice-(1).jpg
Dvě jednotky hasičů  27.7. 2018, v dopoledních hodinách vyslalo operační středisko HZS Olomouckého kraje k nehodě osobního vozidla po střetu s chodcem v Němčicích nad Hanou. Dle informací od kolegů ze ZZS Olomouckého kraje k místu rovněž vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.
Hasiči po příjezdu asistovali záchranářům, provedli nutné bezpečnostní opatření a po ošetření zraněné osoby vypomohli s naložením k leteckému transportu. U události zasahovala profesionální jednotka stanice Kojetín a místní dobrovolní hasiči Němčice nad Hanou.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje