Hasiči na Jesenicku hasili požár s polskými kolegy

17.10.2018 | Ilustrační foto
Hasiči na Jesenicku hasili požár s polskými kolegy
pozarE.png
V úterý 16. října 2018 byl v 20:03 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár balíků slámy v Javorníku.

hasic-aut.jpgNa místo události vyslalo operační středisko profesionální hasiče z Jeseníku a dobrovolné hasiče z Javorníku. Po dalším upřesnění, že se jedná o větší rozsah požáru, byly k místu události vyslány další posilové jednotky a to dobrovolní hasiči z Bílého Potoka a Uhelné a polští kolegové z Paczkówa. Plameny zachvátily balíky slámy a odpad, které ležely těsně vedle plechové haly. Požár drobně prohořel i trubkou do vnitřních prostor haly, silný dým ji však celou zakouřil.

Hasiči slámu a odpad rozhrabali a dohasili skrytá ohniska, zakouřenou halu odvětrali. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

skoda1.jpegVýše škody byla předběžně vyčíslena na 50.000 Kč, příčinou vzniku požáru byla technická závada.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje