Hasiči pomáhají s odstraňováním padajícího sněhu ze střech.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

03.02.2017
Hasiči pomáhají s odstraňováním padajícího sněhu ze střech.
Jednotky hasičů Olomouckého kraje dnes 3.2. 2017 od ranních hodin častěji vyjíždějí k technickým zásahům spojené s odstraňováním sněhu a ledu v místech hrozících nebezpečím zranění. I nadále platí povinnost majitelů objektů zabezpečit prostory tak, aby padající sníh například na chodníky nikoho nezranil.
Během posledních dvou hodin profesionální hasiči zasahovali v jednom případě v Prostějově na ulici Knihařská, zde odstraňovali padající sníh na chodník z budovy veřejných toalet. V Olomouci na ulici Rooseveltova vypomohli s odstraněním padajícího sněhu z budovy mateřské školky, třetí z pomocí zásah v Mohelnici, zde jednotka požární stanice Zábřeh odstranila několik nebezpečných rampouchů padajících na chodník na budově základní uměleckého školy. Poslední z aktuálních událostí řeší hasiči v Olomouci na ulici 1. máje i zde ohrožují rampouchy a převisy sněhu na střeše třípatrové budovy okolní chodníky s výrazným pohybem osob.
HZS Olomouckého kraje