Hasiči sundávali ze stromu paraglidistku

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Hasiči sundávali ze stromu paraglidistku
 paraglading.jpg
V pondělí 12. listopadu 2018 byli v 12:47 hodin požádáni hasiči o pomoc při sundání paraglidistky ze stromu na okraji lesa u obce Lipník nad Bečvou - Podhoří.
ViewImage.jpg

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou a lezecká skupina z Přerova. Po průzkumu místa události a zjištění, že jde o velmi náročný a složitý terén, si velitel zásahu vyžádal na místo také místní dobrovolnou jednotku. Paraglidistka visela ve výšce asi 15 metrů mezi dvěma stromy, podle jejích slov byla nezraněná. Jeden hasič lezec se vydal na strom na podrobný průzkum a zjištění, jak nejbezpečněji ženu sundat dolů.

ViewImage-(2).jpg

Vzhledem k tomu, že žena v korunách stromů visela už více než půl hodiny, povolal velitel zásahu na místo zdravotnickou záchrannou službu. Následně hasiči ženu zajistili a bezpečně slanili na zem. Na páteřní desce ji přenesli v náročném terénu k vozidlu zdravotnické záchranné služby a předali ji zdravotníkům do péče. Celá záchrana paraglidistky hasičům zabrala téměř dvě hodiny.

ViewImage-(7).jpg

Záchranou ženy však práce hasičů neskončila, museli dolů sundat ještě i paraglidingové křídlo. V 15 hodin jednotky ukončily na místě činnost a vrátily zpět na své základny.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje