Hořící olej v kalící nádobě způsobil statisícové škody

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Hořící olej v kalící nádobě způsobil statisícové škody
pozar-ohen3.png
Čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů likvidovaly v odpoledních hodinách 6.11.2018 požár v průmyslovém objektu na ulici Boskovická v Plumlově.

22-(1).jpg

Při provozní závadě na technologii došlo k vzplanutí zhruba tisíce litrů horkého oleje v kalírně.

3-(1).jpg

Operační středisko krátce před půl čtvrtou odpolední na místo vyslalo profesionální hasiče stanice Prostějov a hasic-aut.jpgsoučasně dobrovolné jednotky Prostějov-Vrahovice, Plumlov a Kostelec na Hané. Jednotky pomocí střední pěny po zhruba půl hodině uhasily hořící olej v plechové vaně a návazně na to zahájily důkladnou kontrolu termokamerou převážně ve stropní části objektu pro vyloučení skrytých ohnisek hoření. Prostory zakouřené po požáru odvětraly a ochladili pomocí přetlakové ventilace.

penize1.pngVlastnící výrobny vyčíslili škody v částce 350tis korun, co stojí za příčinou vzniku požáru je v šetření, s největší pravděpodobností půjde o provozní závadu s vyloučením úmyslu či nedbalosti pracovníků či neznámé osoby.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje