Hromadná nehoda na dálnici u Prostějova

11.07.2018
Hromadná nehoda na dálnici u Prostějova
nehoda-kamion.jpg
V úterý 10. července 2018 byla v 17:39 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje hromadná nehoda na D46 na 20. km ve směru z Vyškova na Olomouc.

1-(1).jpg

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a z Vyškova (HZS Jihomoravského kraje) a dobrovolní hasiči z Brodku u Prostějova a Prostějova - Vrahovic. Hasiči po příjezdu zjistili, že při nehodě se střetla cisterna převážející obilí, linkový autobus, dodávka a kamion. Cisterna s obilím ležela na boku, autobus blokoval oba jízdní pruhy.

Při nehodě se zranili dva lidé, na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči zajistili havarovaná zdravi1.jpgvozidla proti vzniku požáru, průzkumem prohledávali odstavená vozidla a hledali další případné zraněné, asistovali zdravotnické záchranné službě při ošetření a transportu zraněných osob a spolupracovali s Policií ČR při šetření nehody. Hasiči dále poskytli lidem uvězněným v osobních vozidlech v koloně pitnou vodu.

3-(1).jpg

Jednotky hasičů z místa nehody odjely v 21:15 hodin. Dálnice byla v místě nehody uzavřena, policie odkláněla dopravu na sjezdu na Vranovice - Kelčice na 16. km. Na místo dorazily odtahové služby, které havarovaná vozidla vyprostily a naložily a Správa a údržba silnic Olomouckého kraje, která řešila poškozená svodidla a olejový film na povrchu komunikace.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje