Kvůli nedbalosti vznikl požár bytu v 5. patře bytového domu v Přerově

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Kvůli nedbalosti vznikl požár bytu v 5. patře bytového domu v Přerově

Ve čtvrtek 21. června 2018 byl v 11:11 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár bytu v Přerově na ulici Velká Dlážka.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Přerova s výškovou technikou, hasiči Správy železniční dopravní cesty a dobrovolní hasiči z Přerova. Po příjezdu hasiči viděli hustý dým valící se z okna bytu v 5. patře bytového domu. Uvnitř bytu byla majitelka, kterou plameny lehce popálily. Oheň zachvátil část kuchyňské linky a digestoř, poškozeny byly také plastové vodovodní trubky v domě. Hasiči uzavřely přívod vody a plameny zlikvidovali během několika minut. Celý dům byl zakouřen, proto ho hasiči přirozenou ventilací odvětrali.

ViewImage-aspx.jpg

Hasiči nemuseli nikoho evakuovat, plameny dostali pod kontrolu za 15 minut po oznámení, likvidaci velitel zásahu hlásil v 12:15 hodin.

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost, výše škody zatím nebyla přesně vyčíslena.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje