Likvidace dvou požárů menších budov

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

09.02.2017
Likvidace dvou požárů menších budov
Profesionální a dobrovolné jednotky hasičů Olomouckého kraje během posledních hodin zasahovaly u dvou požárů menších budov. První případ se odehrál na Prostějovsku, v Konici na ulici zádvoří vzplála ve středu 8.února 2017 za večerních hodin dřevěná kůlna o několik hodin později dnes (čtvrtek 9.února 2017) nad ránem vyhořela v Lipníku nad Bečvou dílna v zahradní části pozemku.
Operační středisko HZS Olomouckého kraje bylo o prvním požáru informováno ve středu 8.2.2017 krátce před osmnáctou hodinou (17:48). Dle získaných informací došlo k požáru v ulici Zádvoří a to přesněji objektu o rozměru zhruba 4x3 metry a to přesněji dřevěné kůlny. K místu návazně vyjela profesionální jednotka požární stanice Konice posílená o dobrovolné hasiče Konice, Hvozd a Přemyslovice. Požár se velmi rychle podařilo lokalizovat a také likvidovat. Na místo dorazil rovněž vyšetřovatel hasičů, prozatím nebyla vyčíslena vzniklá škoda a rovněž není určena příčina vzniku (bude doplněno v následujícím čase).
Druhý podobný případ se odehrál v brzkých ranních hodinách čtvrtku 9.února 2017 v Lipníku nad Bečvou. Operační středisko přijalo krátce před třetí hodinou ranní informaci o požáru dílny v zahradní části pozemku, jednalo se o samostatně stojící objekty a uvnitř se dle oznámení nacházely nebezpečné hořlavé látky a také menší tlaková láhev na propan-butan.
Na místo události vyrazili profesionální hasiči požárních stanic Lipník nad Bečvou a Hranice, z řad dobrovolných hasičů jednotky Lipník nad Bečvou a Osek nad Bečvou.  Jednalo se o požár dvou menších objektů – přístřešků. Požár komplikoval silný mráz a bylo velmi těžké v krátkosti nalézt funkční hydrantový zdroj se zásobou hasební vody pro jednotky, navíc docházelo k namrzání komunikace a byla vyžádána součinnost technických služeb.  Požár jednotky celkově likvidovalo chvíli po šesté hodině a postupně se navracely zpět na své základny. Obě události se naštěstí obešli bez zranění, i u druhého případu prozatím není přesně vyčíslena škoda ani příčina vzniku požáru (taktéž doplníme k tisk.zprávě).
Zdeněk Hošák
HZS Olomouckého kraje