Ministr vnitra navštívil profesionální hasiče v Olomouckém kraji

02.08.2018
 Ministr vnitra navštívil profesionální hasiče v Olomouckém kraji
logo_MV.jpg
Ve středu 1. srpna 2018 navštívil Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje ministr vnitra ČR Jan Hamáček. Společně s vedením HZS Olomouckého kraje v čele s plk. Ing. Karlem Koláříkem, ředitelem, navštívili krajské ředitelství HZS Olomouckého kraje, stanici profesionálních hasičů v Olomouci a ve Šternberku a příslušníky na Krajském operačním a informačním středisku.

ViewImage-(10).jpg
Ministr vnitra nejprve dopoledne navštívil krajské ředitelství HZS Olomouckého kraje, kde byl seznámen s činností sboru, rozmístěním sil a prostředků a s aktuálními problémy, se kterými se hasiči v našem kraji potýkají.

ViewImage-(11).jpg

Navštívil také výjezdové hasiče na stanici v Olomouci a pracovníky na Krajském operačním a informačním středisku HZS Olomouckého kraje, kde společně v krátkosti diskutovali. Ve stručnosti byl ministr vnitra setnámen také s projektem Interaktivního vzdělávacího centra bezpečí v Olomouci, které by mělo zajistit komplexní informovanost, vzdělání, prevenci a přípravu obyvatel a jeho specifických cílových skupin, zejména dětí, mládeže, jejich pedagogů a rodičů, seniorů, zdravotně postižených v oblasti běžných rizik a mimořádných událostí.

ViewImage-(12).jpg

V odpoledních hodinách se ministr vnitra přesunul do Šternberka, kde se k delegaci připojil i starosta města pan Ing. Stanislav Orság. Společně navštívili stanici profesionálních hasičů, kde řešili možnosti rozšíření nebo výstavby nové stanice. Šternberská hasičská stanice totiž pomalu přestává vyhovovat současným trendům na moderní požární techniku, prostory jsou stísněné a garáže pro výjezdová vozidla malé. Ministrovi vnitra byly prezentovány možnosti rozvoje profesionálních hasičů v této lokalitě Olomouckého kraje.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje