Osm hasičských jednotek zasahovalo u požáru skládky u obce Hradčany na Přerovsku

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

17.07.2018
pozar5.png
V pondělí 16. 7. 2018 v 15:20 byl na operační středisko hasičů ohlášen požár skládky u obce Hradčany na Přerovsku.

ViewImage-(1).jpg

Po příjezdu na místo prvních jednotek bylo zjištěno, že rozsah požáru je přibližně 30 x 30 m. Pracovníci hasic6.jpgskládky již z jedné strany prováděli zahrnutí odpadu, aby nedošlo k dalšímu rozšíření. Hasiči začali hasit pomocí pěny, velitel zásahu si proto vyžádal další cisterny se zásobami pěnidla. Z důvodu velké spotřeby hasební vody se v nedaleké obci Dřevohostice zřídilo čerpací stanoviště. Hasiči zasahovali v dýchací technice, a proto byl na místo povolán protiplynový automobil se zásobou dýchacích přístrojů.

ViewImage-(2).jpg

Velitel zásahu ohlásil v 17:25 lokalizaci a následně v 18:23 likvidaci požáru. Do večerních hodin zůstala na casCC.jpgmístě jednotka dobrovolných hasičů z Dřevohostic, která vykonala dohled nad požářištěm.

Na místě zasahovaly jednotky:
-hasic-zasahuj.jpg HZS Přerov, Lipník nad Bečvou, Olomouc a Bystřice pod Hostýnem (ZlK)
- JSDH Hradčany, Dřevohostice, Radslavice a Pavlovice u Přerova

por. Ing. Filip Hrdina | oddělení IZS a služeb, HZS Olomouckého kraje